Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Sprzątanie po remoncie – podpowiadamy, jak zapanować nad chaosem w domu!

Każdego z nas przynajmniej raz w życiu czeka remont domu czy mieszkania. Wprowadzenie pewnych zmian i odświeżenie miejsca, w którym żyjemy, bądź do którego dopiero się wprowadzimy, jest po prostu konieczne. Zwykle jest też bardzo ekscytujące! Niestety remont najczęściej wiąże się również z wielkim bałaganem. Kurz, pył czy pozostałości farb i silikonów w niektórych miejscach są po prostu nieuniknione. Jak więc posprzątać cały ten nieporządek? Kilka praktycznych wskazówek znajdziesz w naszym dzisiejszym poradniku!

Pomyśl o porządku jeszcze przed remontem

Nie możesz doczekać się nadchodzącego remontu? Ekscytujesz się na samą myśl o efekcie końcowym? To całkowicie zrozumiałe. Pamiętaj jednak, że zanim będziesz mógł zasiąść wygodnie na kanapie w swoim nowym salonie, czeka Cię mnóstwo pracy związanej ze sprzątaniem poremontowego bałaganu. Nie powinieneś się jednak zrażać. Aby ułatwić sobie zadanie, zaplanuj poszczególne etapy pracy jeszcze przed rozpoczęciem remontu. Ważne jest również odpowiednie przygotowanie. Oto kilka kroków, o których warto pamiętać.

Zadbaj o worki i pojemniki na odpady

Już wkrótce przekonasz się, jak wiele odpadów potrafią generować prace remontowe. Dlatego też, jeszcze przed ich rozpoczęciem, warto zaopatrzyć się w worki i pojemniki przeznaczone do gromadzenia gruzu, tynków i innych pozostałości po remoncie.

Zabezpiecz folią ważne sprzęty

Jeśli nie masz możliwości wyniesienia z danego pomieszczenia stojących w nim mebli i innych sprzętów, koniecznie zabezpiecz je folią ochronną. Dzięki temu unikniesz trudnych do usunięcia zabrudzeń i zniszczeń, których powodem może być właśnie remont.

Ważna jest regularność

W radzeniu sobie z chaosem i bałaganem w czasie remontu pomocna będzie regularność. Pomyśl o kupie gruzu, tynków czy grubej warstwie pyłu zalegających praktycznie wszędzie. Posprzątanie tak wielkiego nieporządku będzie naprawdę bardzo trudne. Możesz jednak trochę ułatwić sobie zadanie w jeden prosty sposób. Wystarczy, że po każdym zakończonym dniu prac remontowych, zamieciesz podłogę, a zalegające śmieci i zanieczyszczenia umieścisz w workach.

Sprzątanie po remoncie – co będzie Ci potrzebne?

Z pewnością wiesz już, ile narzędzi, akcesoriów i różnego typu produktów jest potrzebne do przeprowadzenia remontu. Jednak, aby skutecznie posprzątać zalegający po nim bałagan, konieczne będziesz musiał zaopatrzyć się również w niezbędne środki czystości.

Narzędzia do pracy

Żadne sprzątanie nie uda się bez zgromadzenia potrzebnych do pracy narzędzi. Z pewnością będziesz musiał kupić górę różnego rodzaju ściereczek, które posłużą Ci na przykład do ścierania kurzu czy mycia okien. Koniecznie zadbaj również o porządną szczotkę, wraz ze zmiotką. Gwarantujemy, że przydadzą Ci się wielokrotnie. Niezbędny będzie również mop z wiadrem. Najlepiej będzie zdecydować się na model obrotowy lub ten z wyciskarką. Potrzebny będzie także długi kij teleskopowy, którym będziesz mógł powycierać powierzchnie pod samym sufitem. Przydatny może okazać się również zmywak do okien z uchwytem czy specjalna ściągaczka. Nie zapomnij zaopatrzyć się także w kilka kompletów rękawic. W końcu czeka Cię naprawdę brudna robota!

Środki czystości

Same akcesoria nie wystarczą do porządnego wysprzątania mieszkania po remoncie. Potrzebne będą również środki chemiczne – i to takie najlepszej jakości. Z pewnością ułatwią Ci one zadanie. Prym będą wiodły wszelkiego rodzaju płyny i koncentraty do mycia podłóg i powierzchni płaskich. Do mycia okien i luster najlepiej będzie wybrać środki dedykowane czyszczeniu szklanych powierzchni. Aby zrobić porządek w łazience i toalecie, koniecznie wybierz preparaty przeznaczone do mycia glazury łazienkowej i sanitariatów.

Jak skutecznie posprzątać po remoncie?

Czy masz już wszystko, co potrzebne do posprzątania swojego domu po remoncie? W takim razie czas zabrać się do pracy, by w końcu móc cieszyć się z uroków odnowionego mieszkania. Nie rzucaj się jednak do czyszczenia pierwszej lepszej rzeczy, którą napotkają Twoje oczy. Zdecydowanie lepiej jest wszystko dokładnie zaplanować. Oczywiście musisz zdawać sobie sprawę, że kurz może wzbijać się i osiadać na już wyczyszczonych miejscach nawet kilka razy, jednak plan pomoże Ci zapanować nad chaosem.

Na samym początku najlepiej jest zamieść na sucho podłogę, w celu pozbycia się większych kawałków zanieczyszczeń, które mogą przeszkadzać w porządkach. Nie martw się, jeśli na podłodze coś zostało – i tak będziesz ją jeszcze zamiatał i mył. Czas przejść do głównego etapu sprzątania. Całą akcję najlepiej zacząć od górnych partii pomieszczenia i sukcesywnie schodzić na dół. Najpierw przetrzyj daną powierzchnię na sucho, a dopiero potem na mokro. W ten sposób unikniesz powstania błota. Uzbrój się w cierpliwość. Porządne wysprzątanie domu po remoncie z pewnością pochłonie dużo czasu i energii, ale zapewniamy, że efekt końcowy będzie wart wysiłku.

Sprzątanie po remoncie będzie niemożliwe bez zaopatrzenia się w odpowiednie do tego środki i akcesoria. Gdzie możesz znaleźć je wszystkie? Oczywiście w naszym asortymencie! Nasz e-sklep oferuje między innymi profesjonalne produkty do sprzątania popularnej marki Vileda, najlepszej jakości chemię niemiecką Dr. Schnell oraz ekologiczne środki marki Winni’s. Z pomocą naszych produktów Twój dom będzie aż lśnił czystością!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl