Promocje
Tabletki do zmywarki Finish Classic 90 szt.
Tabletki do zmywarki Finish Classic 90 szt.
44,00 zł 39,00 zł
szt.
Tabletki do zmywarki Finish Classic 90 szt. LEMON
Tabletki do zmywarki Finish Classic 90 szt. LEMON
44,00 zł 39,00 zł
szt.
Kosz na bieliznę, pranie 50l, rattan
Kosz na bieliznę, pranie 50l, rattan
75,00 zł 70,00 zł
szt.
Popielnica 9158 B
Popielnica 9158 B
55,00 zł 48,00 zł
szt.
Popielnica 9158 SR
Popielnica 9158 SR
55,00 zł 48,00 zł
szt.
Kosz na śmieci 12l z pedałem,  srebrny
Kosz na śmieci 12l z pedałem, srebrny
93,00 zł 11,00 zł
szt.
Mop UltraMax VILEDA. Płaski mop+kij teleskopowy
Mop UltraMax VILEDA. Płaski mop+kij teleskopowy
69,00 zł 11,00 zł
szt.
Ścierka r-MicroTuff Swift Vileda Professional
Ścierka r-MicroTuff Swift Vileda Professional
7,50 zł 6,99 zł
szt.
Ścierka PVA micro Vileda Professional
Ścierka PVA micro Vileda Professional
11,80 zł 11,00 zł
Ściereczka Actifibre uniwersalna
Ściereczka Actifibre uniwersalna
9,20 zł 8,90 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Segregacja śmieci — co gdzie wyrzucać?

Każdy człowiek powinien w miarę swoich możliwości dbać o środowisko. Zarówno Ty, jak i każda inna osoba ma wpływ na to, w jakiej rzeczywistości przyjdzie Ci żyć. Jedną z najprostszych metod na zrobienie dobrego uczynku w stronę planety jest segregacja śmieci. Co gdzie wyrzucać? Tego dowiesz się z dalszej lektury tego tekstu. Omówimy w nim każdy rodzaj odpadu i zasugerujemy Ci, w jakim pojemniku powinieneś go umieścić.

 

Gdzie wyrzucać plastik i metale?

Segregacja śmieci polega na wyrzucaniu poszczególnych rodzajów odpadów do odpowiednich pojemników. Zastanawiasz się, co gdzie wyrzucać? Przykładowo, tworzywo sztuczne oraz metale powinny wylądować w kubłach w żółtym kolorze. Jeśli mieszkasz na większym osiedlu zarządzanym przez wspólnotę mieszkaniową, takie pojemniki są ustawiane w konkretnych miejscach przez osoby zarządzające. Jeśli z kolei musisz zorganizować sobie wywóz śmieci prywatnie, zadbaj o przygotowanie takich kubłów na swoim terenie. Odpowiednio oznaczone pojemniki do segregacji znajdziesz w ofercie naszego sklepu. W żółtych koszach powinno się umieszczać m.in. plastikowe butelki oraz puszki po napojach czy konserwach. Jest to też miejsce odpowiednie dla kartonów na płyny. Ich wnętrze jest bowiem wyłożone sztuczną folią. Do żółtego kontenera wrzucaj także worki foliowe i nakrętki. Nie umieszczaj tam z kolei sprzętu elektronicznego czy nieopróżnionych opakowań po żywności.

 

Segregacja szklanych śmieci oraz makulatury

Segregacji śmieci podlega również szkło. Gdzie je wyrzucać? Do pojemników oznaczonych kolorem zielonym. W takich kontenerach możesz śmiało umieszczać wszystkie szklane butelki po napojach, przetworach czy chemii. Pamiętaj jednak, by wcześniej zdjąć z nich nakrętki, które powinny wylądować w żółtym pojemniku. Nie jest to jednak odpowiedni kosz na szkło okienne czy lustrzane. Nie wrzucaj tam również ceramiki, porcelany ani zużytych żarówek.

Zastanawiasz się, jak z kolei segregować śmieci z papieru? To bardzo proste. Miejsce na makulaturę znajduje się w pojemnikach oznaczonych na niebiesko. Wrzucaj do nich różne gazety, czasopisma, książki oraz zeszyty. Właśnie w tym kontenerze powinny lądować także kartony, ale warto odkleić z nich wszystkie inne elementy, takie jak taśma. Jak już wspominaliśmy, nie możesz wrzucać tam kartonów po mleku i napojach. Niebieski pojemnik nie jest też odpowiednim miejscem dla zużytych chusteczek oraz paragonów.

 

Segregacja śmieci zmieszanych

W czarnym kontenerze powinieneś umieścić wszystkie śmieci, których nie da się posegregować. Mowa tu o odpadach, które normalnie należy wyrzucać do jednego z ww. pojemników, jednak są one zanieczyszczone i ciężko byłoby odzyskać z nich pożądany surowiec. W czarnym kuble umieszcza się też artykuły higieniczne. Nie można jednak wrzucać tam artykułów budowlanych. Ostatnio zaczęto również segregować tzw. bioodpady. Jeśli zastanawiasz się, co gdzie wyrzucać i chcesz działać w sposób perfekcyjny, to spraw sobie osobny pojemnik na odpady żywnościowe. Przyjęło się, że ma on kolor brązowy. Znajdziesz go oczywiście w ofercie naszego sklepu. Jest on dostępny zarówno jako osobny produkt, jak i w zestawach z koszami oznaczonymi pozostałymi kolorami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl