Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kosze do segregacji śmieci - jakie wybrać?

W dzisiejszych czasach konieczne jest segregowanie odpadków w całej Polsce. Dzięki wprowadzeniu podziału na pięć frakcji, trzeba sortować śmieci, w zależności od tego czy są to tworzywa sztuczne, metale, papier, szkło czy też odpady biodegradowalne. W związku z pojawieniem się tych wytycznych, konieczne jest zadbanie o odpowiednie kosze, które pozwolą nam zająć się rozdzielaniem odpadków już w momencie wyrzucania. Jakie pojemniki będą najlepsze?

Kosze do segregacji śmieci

Wszystko zależy od rodzaju pomieszczenia lub przestrzeni, na której konieczne jest ustawienie pojemników. Wiadomo, że jeśli chcemy wyposażyć mieszkanie czy dom, wybierzemy inne śmietniki, a jeśli chodzi o zakład pracy, biurowiec czy inne budynki, gdzie jest więcej przestrzeni, możemy zdecydować się na bardziej pojemne i większe kosze. Jeszcze inne rozwiązanie konieczne są w momencie, kiedy np. pracujemy w miejscu, które często organizuje wydarzenia na świeżym powietrzu. Wówczas warto zaopatrzyć się w lekkie modele do segregacji, które można łatwo rozstawić a także bez problemu przechować pomiędzy eventami.

Segregacja w domu lub biurze

Jeśli chodzi o pomieszczenia zamknięte, w których mamy ograniczone miejsce, warto zaopatrzyć się w pojemniki na śmieci z klapkami lub zamknięciami. Mogą być to klasyczne warianty z uchylnymi klapkami lub też modele na pedał. Jeśli mamy niewiele miejsca, a chcemy jak najlepiej wykorzystać daną przestrzeń, warto zakupić warianty modułowe, które można doczepiać do siebie. Dzięki temu śmietniki mogą być ułożone w kostkę, we wieżę lub w długi rządek, który zmieści się pod ścianą.

Modele koszy na zewnątrz

Jeśli organizujemy dużo wydarzeń na zewnątrz i musimy zatroszczyć się o porządek i zapewnienie odwiedzającym możliwości wyrzucenia odpadków w specjalnie przeznaczone do tego miejsca, najlepiej zakupić stelaże z pokrywkami. Możliwe jest łatwe zamontowanie do nich worków, które można stale monitorować i bezproblemowo wymieniać. Co więcej, stelaże te są często łączone ze sobą, dzięki czemu mamy wszystkie kosze w jednym miejscu – z pewnością ułatwi to naszym Gościom segregację, a nam sprzątanie po całej imprezie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl