Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń

Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń
 1. Przepełniona zmywarka
  Gdy do koszy wkładasz za dużo naczyń i są źle rozmieszczone, blokuje to przepływ wody oraz ogranicza pracę spryskiwaczy. Rada: Zrezygnuj z maksymalnego zapełniania urządzenia. Przestrzegaj zaleceń producenta zmywarki dotyczącej pojemności.
 2. Nieodpowiedni program zmywania
  Nie łudź się, że bardzo zabrudzone garnki zostaną domyte w krótkim programie! Taki sprawdzi się do mycia naczyń lekko zabrudzonych i szkła... Rada: Dobieraj program zmywarki do rodzaju naczyń i stopnia ich zabrudzenia, wtedy nie będzie problemu, że zmywarka nie domywa. Zalecenia są w instrukcji.
 3. Brudna zmywarka
  Resztki jedzenia, kamień, tłuszcz blokują pracę elementów urządzenia i dlatego zmywarka nie domywa naczyń. Rada: Większość ekspertów jest zdania, że gdy codziennie używasz zmywarki, należy ją czyścić raz na trzy miesiące. Elementy zmywarki umyj (jak to zrobić - patrz ostatni akapit), zastosuj płyn do czyszczenia zmywarki lub skorzystaj z programu autoczyszczenia, który mają niektóre urządzenia.
 4. Za twarda woda
  Idealna jest ta miękka, ale ta nie występuje we wszystkich kranach... Rada: Tu rozwiązaniem jest sól do zmywarki, która zmiękcza wodę, najlepiej ta rekomendowana przez producenta urządzenia. Zanim jednak ją dodasz, warto ustalić poziom twardości wody w kranie. W naszych kranach jest ona zwykle średnio twarda lub twarda, o czym nie trudno się przekonać, zaglądając do czajnika, który na ogół jest pełen kamienia. Niektóre zmywarki mają sensory informujące o twardości wody - zwróć na nie uwagę. W ustaleniu poziomu twardości pomogą też paski testowe, które można kupić np. w marketach budowlanych. Są łatwe w użyciu. Zmiana koloru paska na czerwony to znak, że mamy w kranie wodę twardą, a żółty oznacza, że jest ona o średnim stopniu twardości. Ta wiedza jest potrzebna, by prawidłowo ustawić poziom twardości wody w zmywarce.
 5. Problemy techniczne
  Jeśli powyższe sposoby zostały zastosowane, a poprawy nie widać, to może warto sprawdzić czy powodem nie są problemy techniczne... Rada: Uszkodzone ukryte elementy zmywarki: pompa, elektrozawór, grzałki zwykle wymagają wymiany, a tu pomoc fachowca jest nieodzowna.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl