Produkt dnia
Mop parowy vileda Steam PLUS
Mop parowy vileda Steam PLUS
275,00 zł
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń

Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń
 1. Przepełniona zmywarka
  Gdy do koszy wkładasz za dużo naczyń i są źle rozmieszczone, blokuje to przepływ wody oraz ogranicza pracę spryskiwaczy. Rada: Zrezygnuj z maksymalnego zapełniania urządzenia. Przestrzegaj zaleceń producenta zmywarki dotyczącej pojemności.
 2. Nieodpowiedni program zmywania
  Nie łudź się, że bardzo zabrudzone garnki zostaną domyte w krótkim programie! Taki sprawdzi się do mycia naczyń lekko zabrudzonych i szkła... Rada: Dobieraj program zmywarki do rodzaju naczyń i stopnia ich zabrudzenia, wtedy nie będzie problemu, że zmywarka nie domywa. Zalecenia są w instrukcji.
 3. Brudna zmywarka
  Resztki jedzenia, kamień, tłuszcz blokują pracę elementów urządzenia i dlatego zmywarka nie domywa naczyń. Rada: Większość ekspertów jest zdania, że gdy codziennie używasz zmywarki, należy ją czyścić raz na trzy miesiące. Elementy zmywarki umyj (jak to zrobić - patrz ostatni akapit), zastosuj płyn do czyszczenia zmywarki lub skorzystaj z programu autoczyszczenia, który mają niektóre urządzenia.
 4. Za twarda woda
  Idealna jest ta miękka, ale ta nie występuje we wszystkich kranach... Rada: Tu rozwiązaniem jest sól do zmywarki, która zmiękcza wodę, najlepiej ta rekomendowana przez producenta urządzenia. Zanim jednak ją dodasz, warto ustalić poziom twardości wody w kranie. W naszych kranach jest ona zwykle średnio twarda lub twarda, o czym nie trudno się przekonać, zaglądając do czajnika, który na ogół jest pełen kamienia. Niektóre zmywarki mają sensory informujące o twardości wody - zwróć na nie uwagę. W ustaleniu poziomu twardości pomogą też paski testowe, które można kupić np. w marketach budowlanych. Są łatwe w użyciu. Zmiana koloru paska na czerwony to znak, że mamy w kranie wodę twardą, a żółty oznacza, że jest ona o średnim stopniu twardości. Ta wiedza jest potrzebna, by prawidłowo ustawić poziom twardości wody w zmywarce.
 5. Problemy techniczne
  Jeśli powyższe sposoby zostały zastosowane, a poprawy nie widać, to może warto sprawdzić czy powodem nie są problemy techniczne... Rada: Uszkodzone ukryte elementy zmywarki: pompa, elektrozawór, grzałki zwykle wymagają wymiany, a tu pomoc fachowca jest nieodzowna.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl